Erasmus+

Vedení školyProjekty

Naše škola v roce 2021 poprvé získala prostředky z programu Erasmus

Kováři pojedou do ciziny soutěžit, pedagogové studovat cizí jazyk

V dubnu roku 2021 jsme obdrželi první informativní e-mail o možnostech připojit se k programu Erasmus a využít možnosti, které nabízí.

A již o necelý měsíc později jsme podávali žádost.

Byla to první pozitivní zkušenost s tímto programem v novodobé historii školy, za minulého vedení se o zařazení do programu opakovaně žádalo, ale bez úspěchu.

Cesta k získání prostředků z nově otevřeného programu Erasmus+ (2021–2027) ale nebyla vůbec jednoduchá. Klíčové bylo vytvořit tým, absolvovat několik školení a vytipovat aktivity, které by škole pomohly a zároveň by se na ně daly žádat prostředky.

Tým tvoří vedoucí učitelka pro odborné vzdělávání Bc. Eliška Havránková, projektová manažerka školy Ing. Andrea Kubínová, zástupci ředitele Mgr. Jakub Kořínek, MgA. Milan Krajíček a ředitel školy Ing. Martin Kubín.

Celý projekt je zaměřen na oblast odborného vzdělávání. Nejen proto jsme se nakonec rozhodli žádat prostředky na mezinárodní kovářské soutěže žáků a jazykové kurzy pedagogů. Na tyto aktivity jsme získali 41 856 EUR, které jsou určeny hlavně na pokrytí cestovních a pobytových nákladů a jazykových kurzů.

Reporty a fotodokumentaci z jednotlivých zrealizovaných částí projektu najdete na níže uvedených odkazech na web školy a sociální sítě školy:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063489794995

Aktivity školy také pravidelně zveřejňujeme na stránkách Světelského zpravodaje.

https://www.kyticesvetla.cz/page/15253/zpravodaj