Umělecké a řemeslné obory

Maturitní obory


Broušení skla

Featured image for “Broušení skla”
Láká tě práce se sklem a líbí se ti broušené skleněné výrobky? Chceš se naučit vytvářet jedinečné kousky a pokračovat v české tradici? Na tomhle oboru se můžeš realizovat.

Hutní tvarování skla

Featured image for “Hutní tvarování skla”
Láká tě práce se sklem a chceš být u zrodu skleněných výrobků? Chceš umět sklo tvarovat pomocí sklářské píšťaly? Studuj Hutní tvarování skla!

Kamenosochařství

Featured image for “Kamenosochařství”
Baví tě tvořit a láká tě práce s kamenem? Chceš umět zhmotnit své vize a vytvářet sochy, které budou zdobit veřejný prostor? Staň se Kamenosochařem!

Keramika

Featured image for “Keramika”
Baví tě modelování a práce s keramickou hlínou? Možná už jsi vyzkoušel/a práci s hrnčířským kruhem a víš, že se tomu chceš věnovat? Tenhle obor ti to umožní.

Kovářství a zámečnictví

Featured image for “Kovářství a zámečnictví”
Láká tě práce u kovářské výhně? Chceš umět dávat kovům tvar a vytvářet předměty pro každodenní použití i umělecká díla? Na tomhle oboru se to naučíš.

Malba skla

Featured image for “Malba skla”
Baví tě malování, barvy a láká tě práce se sklem? Chceš umět zdobit vázy, bižuterii a další skleněné výrobky? Propoj to všechno dohromady a staň se Malířem skla!

Truhlářství

Featured image for “Truhlářství”
Líbí se ti vůně dřeva a chceš vytvářet produkty s trvalou hodnotou? Chceš umět dřevo tvarovat a zdobit a už teď máš v hlavě spoustu nápadů? Studuj Truhlářství!

Umělecké vitráže

Featured image for “Umělecké vitráže”
Jsi kreativní a láká tě práce se sklem? Chceš umět vyrobit barevné vitráže, Tiffanyho lampy nebo jedinečné šperky? Tenhle obor ti k tomu dá prostor.

Učební obory


Malíř skla

Featured image for “Malíř skla”
Láká tě práce se sklem a baví tě malování? Chceš svou malbou umět dotvořit sklářské výrobky tak, že z nich vzniknou unikátní kousky? Na tomhle oboru se tomuhle řemeslu naučíš.

Brusič skla

Featured image for “Brusič skla”
Líbí se ti broušené skleněné výrobky a chceš proniknout do jejich výroby? Obor Brusič skla je přímo pro tebe!

Aranžér

Featured image for “Aranžér”
Jsi kreativní, máš cit pro detail a zajímá tě svět reklamy? Baví tě tvořit rukama, komunikovat s lidmi a chceš vytvářet krásné prostředí? Realizuj se jako Aranžér!

Zlatník a klenotník

Featured image for “Zlatník a klenotník”
Baví tě šperky a různé ozdoby a chceš je umět vyrábět? Máš v hlavě spoustu nápadů na tvorbu a chceš se realizovat? Na tomhle oboru se tvá vášeň může stát povoláním.

Umělecký kovář a zámečník

Featured image for “Umělecký kovář a zámečník”
Zajímá tě práce s kovem a nejvíc by se ti líbilo u kovářské výhně? Chceš umět přenést své nápady do reality? Vyrábět zámky, kliky, mříže i kované umělecké předměty? Na tomhle oboru se to naučíš.

Umělecký truhlář a řezbář

Featured image for “Umělecký truhlář a řezbář”
Líbí se ti vůně dřeva a chceš vytvářet produkty s trvalou hodnotou? Chceš umět dřevo tvarovat a zdobit a už teď máš v hlavě spoustu nápadů? Na tomhle oboru je můžeš realizovat.

Umělecký keramik

Featured image for “Umělecký keramik”
Máš hlavu plnou nápadů a baví tě modelování? Chceš pracovat s keramickou hlínou, ovládnout hrnčířský kruh a tvořit věci, které budou lidem dělat radost? Tenhle obor ti to splní.

Kameník

Featured image for “Kameník”
Jsi zručný/á, máš sílu a láká tě pracovat s kamenem? Chceš umět tvarovat kámen a podílet se na projektech, které mají trvalou hodnotu? Staň se Kameníkem!

Sklář

Featured image for “Sklář”
Chceš ovládnout sklářské řemeslo a umět foukat skleněné výrobky za pomoci sklářské píšťaly? Tohle je obor pro tebe!