Učební obory

Umělecké a řemeslné obory

Obory, které tě budou bavit

Vyber si obor


Malíř skla

Featured image for “Malíř skla”
Láká tě práce se sklem a baví tě malování? Chceš svou malbou umět dotvořit sklářské výrobky tak, že z nich vzniknou unikátní kousky? Na tomhle oboru se tomuhle řemeslu naučíš.

Brusič skla

Featured image for “Brusič skla”
Líbí se ti broušené skleněné výrobky a chceš proniknout do jejich výroby? Obor Brusič skla je přímo pro tebe!

Aranžér

Featured image for “Aranžér”
Jsi kreativní, máš cit pro detail a zajímá tě svět reklamy? Baví tě tvořit rukama, komunikovat s lidmi a chceš vytvářet krásné prostředí? Realizuj se jako Aranžér!

Zlatník a klenotník

Featured image for “Zlatník a klenotník”
Baví tě šperky a různé ozdoby a chceš je umět vyrábět? Máš v hlavě spoustu nápadů na tvorbu a chceš se realizovat? Na tomhle oboru se tvá vášeň může stát povoláním.

Umělecký kovář a zámečník

Featured image for “Umělecký kovář a zámečník”
Zajímá tě práce s kovem a nejvíc by se ti líbilo u kovářské výhně? Chceš umět přenést své nápady do reality? Vyrábět zámky, kliky, mříže i kované umělecké předměty? Na tomhle oboru se to naučíš.

Umělecký truhlář a řezbář

Featured image for “Umělecký truhlář a řezbář”
Líbí se ti vůně dřeva a chceš vytvářet produkty s trvalou hodnotou? Chceš umět dřevo tvarovat a zdobit a už teď máš v hlavě spoustu nápadů? Na tomhle oboru je můžeš realizovat.

Umělecký keramik

Featured image for “Umělecký keramik”
Máš hlavu plnou nápadů a baví tě modelování? Chceš pracovat s keramickou hlínou, ovládnout hrnčířský kruh a tvořit věci, které budou lidem dělat radost? Tenhle obor ti to splní.

Kameník

Featured image for “Kameník”
Jsi zručný/á, máš sílu a láká tě pracovat s kamenem? Chceš umět tvarovat kámen a podílet se na projektech, které mají trvalou hodnotu? Staň se Kameníkem!

Sklář

Featured image for “Sklář”
Chceš ovládnout sklářské řemeslo a umět foukat skleněné výrobky za pomoci sklářské píšťaly? Tohle je obor pro tebe!