Image

Sociální činnost - dálkové studium

3letý maturitní obor

Máš výuční list a chceš se dál rozvíjet, ale nemáš čas či možnost docházet každý den na vyučování? Chceš si dodělat maturitu při zaměstnání? Jsi empatický/á a naplňuje tě pomoc druhým? Chceš mít smysluplnou práci, která mění životy lidí k lepšímu? Studuj Sociální činnost v dálkové formě!

Na tomhle oboru se můžeš realizovat. Naučíš se pečovat o klienty v různých životních situacích. Zjistíš, jak pomáhat těm nejzranitelnějším – ať už v komunikaci s úřady, se zajištěním základních potřeb nebo trávením volného času.


Jak probíhají přijímačky

Podívej se na předměty

KÓD OBORU
75–41-L/51

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Sociální činnost

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední odborné vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
3 roky

FORMA STUDIA
Dálkové

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
20

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POVINNÁ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ano

PODMÍNKA PŘIJETÍ
Ukončené středoškolské vzdělání s výučním listem

Přečti si důvody

Proč si vybrat tento obor?

Jistota uplatnění

Čeká tě studium oboru, který má rozmanité možnosti uplatnění a ve kterém je navíc stálý nedostatek kvalitních pracovníků. Máš tak jistotu, že práci vždy najdeš.

Práce, která má smyl

Budeš pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují. Tvá práce bude mít opravdový smysl, který jinde nenajdeš.

Znalosti napříč obory

Díky víceoborovému záběru vědomostí a schopností se ti otevírají dveře nejen do sociálních služeb, ale i pedagogiky, úřednické práce, terapeutické činnosti či pečovatelské služby.

Základy psychologie

Výuka psychologie s odborníky ti umožní nahlédnout do nitra ostatních. Díky terapeutickým metodám a psychologickým postupům, dokážeš pomoci sobě, klientům i jejich rodinám.

Pokračuj na VŠ nebo VOŠ

Po škole můžeš pokračovat na vysokou nebo vyšší odbornou školu – vylepšíš si tak kvalifikaci a otevřou se ti možnosti pro rozvoj tvé kariéry.

Dálkové studium

Díky tomu, že dálkové studium nevyžaduje tvoji každodenní přítomnost ve škole, můžeš i během studia pracovat nebo vést rodinný život.

Pronikni do práva

Zorientuješ se v systému a předpisech o poskytování sociálních dávek – naučíš se je vyměřovat, vypočítávat, rozhodovat o jejich navýšení či odnětí.

Osvoj si pedagogiku

Získáš znalosti z pedagogiky, porozumíš lidskému chování a potřebám, osvojíš si způsoby, jak klienty podpořit a motivovat.

Staň se chůvou

Po maturitě si můžeš zažádat o vázanou živnost Péče o dítě do tří let věku – můžeš si tak přivydělávat třeba jako chůva.
A co po škole?

Kde se uplatníš?

Uplatníš se jako pracovník v sociálních službách v různých ambulantních a pobytových zařízeních či přímo v terénních službách. Potřebovat tě budou v domovech pro seniory nebo pro osoby se zdravotním postižením, v denních stacionářích, v pečovatelských i asistenčních službách nebo ve službách pro rodiny s dětmi. Práci si snadno domluvíš dřív, než ukončíš školu.

Navíc můžeš jít po maturitě studovat na vysokou nebo vyšší odbornou školu, hlavně na sociální, pedagogické nebo zdravotnické obory.

Image
Image
Image
Image
Image
Přečti si zkušenosti těch nejpovolanějších

Co o nás říkají absolventi?

Image

Chiara Di Teodoro

Studentka oboru Sociální činnost

Na naší škole se mi moc líbí. Moc jsem nevěděla, co od této školy a hlavně od svého oboru očekávat. Překvapil mě přístup učitelů, kteří se k nám vždy snaží přistupovat individuálně a komunikovat s námi. Velmi mě zaujaly předměty našeho oboru sociální činnosti. Naučila jsem se mnoho zajímavých věcí a měla možnost vyzkoušet si různé praxe, nebo se v rámci exkurzí podívat do různých zařízení. Nikdy předtím jsem takhle s lidmi nepracovala a myslím, že jsem se v tomto oboru našla. Vím, že bych pak chtěla pokračovat ve studiu této sociální oblasti. Celková atmosféra školy se mi líbí, je tu příjemné prostředí a ráda sem chodím.

Image

Barbora Těšínská

Studentka oboru Sociální činnost

Akademie je umístěna v krásném prostředí města. Má školu, domov mládeže i jídelnu v jednom, což je neskutečnou výhodou. Obzvlášť v zimě. Tento obor mě opravdu baví, jelikož se zaměřuje na všechny sociální skupiny. Na pedagogické škole by moje vzdělávání směřovalo převážně k dětem. A na vysokou školu pedagogickou mohu jít i z tohoto oboru, takže mohu dále pokračovat v tom, co jsem vždy chtěla. Jestli si na této škole opravdu něčeho vážím, tak jsou to učitelé. V našem oboru jsou všichni učitelé velmi empatičtí a vždy dokáží pomoct a poradit. Nechá se s nimi na všem domluvit a výuka je prostě fajn.

Image

Michal Hájek

Absolvent oboru Ošetřovatel, Sociální činnost a VOŠ, student JAMU, edukátor, marketing manager a podnikatel

Akademie je svoboda! Co si víc přát než školu, která vás bude respektovat a bude vám fandit. Nikdy jsem nebyl typický student. Měl jsem i své projekty, kterým jsem se věnoval, a škola mi v tom nikdy nebránila. Ba naopak. Snažila se mi co nejvíce vyhovět. Na Akademii jsem studovat celkem osm let. Nejprve učební obor ošetřovatel, dále jsem získal vzdělání v maturitním oboru sociální činnost a své působení na škole jsem úspěšně zakončil v roce 2023 absolutoriem na VOŠ. Škola mi dala i vzala mnohé, ale více mi spíše dala. Studium pro mě bylo náročné. Když máte správný mindset, zvládnete i to, v čem vás ostatní podceňují. A to je právě ten důvod, proč budu na Akademii vždy vzpomínat jen v tom nejlepším.

Image

Šarlota Vaňkátová

Absolventka oboru Sociální činnost, pracovník v sociálních službách Domov Věž

Na Akademii ve Světlé se mi moc líbilo. Příjemní učitelé, zajímavé předměty, skvělí spolužáci. Po maturitě jsem se dostala na VŠP Jihlava na obor sociálně zdravotní pracovník. Nástup se ale nekonal, jelikož jsem šla na rodičovskou dovolenou. Po dvou rodičovských, bez praxe jsem sháněla půl roku jakoukoliv práci v různých oborech. Vždy neúspěšně. Pak jsem ale, díky doporučení paní učitelky Kubínové ze střední školy, sehnala práci v mém oboru jako asistentka sociálního pracovníka v Domově se zvláštním režimem ve Věži. Práce je to různorodá, klienty domova jsou schizofrenici. Jsem za ni moc vděčná, dělám, co mě baví, a těším se každý den do práce.

Image

Bc. Alena Velechovská

Absolventka oboru Sociální činnost, zástupkyně vedoucí Centra primární prevence Spektrum Žďár nad Sázavou

Na Akademii jsem studovala obor sociálně správní činnost, který jsem úspěšně ukončila maturitou,  a po škole začala pracovat ve Spektru na „Káčku“, jak se tomu slangově říkalo a říká mezi klienty i kolegy. Je to služba, která pomáhá lidem, kterým se návykové látky dostaly do života. Studium na Akademii mi dalo základy, díky kterým jsem se dostala na vysokou školu v Praze na obor Adiktologie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Dnes už můžu říct, že škola není jen o známkách, ale o tom vydržet a nevzdávat se. Všechno dělají jen lidé, a když chceš a zabereš, zvládneš to taky! Ať se vám daří ve studiu, jste na správné škole!

Image

Lukáš Burda

Absolvent oboru Sociální činnost, student VŠ

Sociálně správní činnost mě skvěle připravila pro práci v sociální sféře, a to zejména v oblasti spojené se sociální administrativou. Aktuálně se tak mohu díky informacím získaným při studiu uplatňovat a podílet na rozvoji Centra Seňorina, z. s., které pomáhá v péči o seniory s Alzheimerem či jiným typem demence. Získané informace se mi také skvěle hodí při studiu na vysoké škole. Během studia na této škole jsem však získal i velkou řadu zkušeností, přátel, zážitků a vzpomínek, které si s sebou nesu do dalšího života.

    Chceš studovat Sociální činnost?

    Podívej se, co pro to musíš udělat. 

    Zjisti jak na přijímačky