Image

Řízení výroby zpracování kamene

3letý obor VOŠ

Máš maturitu, ale vzdělávání tím pro tebe nekončí? Baví tě práce s lidmi a dokážeš si představit, že řídíš celou výrobu a její procesy? Jsi duší obchodník a přirozený vůdce? Na tomhle oboru se dozvíš vše o řízení těžby a zpracování kamene.

Získáš přehled o materiálech a surovinách a dokážeš posoudit kvalitu výroby. Zorientuješ se v podnikovém managementu, naučíš se analyzovat konkurenci, zajišťovat suroviny i zaměstnance a rozvineš své komunikační dovednosti. Budeš zkrátka tou nejdůležitější osobou pro fungování a plnění vizí podniku.


Podej přihlášku

KÓD OBORU
28–32-N/02

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Řízení výroby zpracování kamene

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Vyšší odborné vzdělání (DiS.)

ZAKONČENÍ STUDIA
Absolutorium

DÉLKA STUDIA
3 roky

FORMA STUDIA
Denní

POČET PŘIJÍMANÝCH UCHAZEČŮ
25

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Bez přijímacích zkoušek

POVINNÁ LÉKAŘSKÁ PROHLÍDKA
Ne

ŠKOLNÉ
3000 Kč/rok

PODMÍNKA PŘIJETÍ
Ukončené středoškolské vzdělání s maturitou

Přečti si důvody

Proč si vybrat tento obor?

Nastartuj své podnikání

Získáš přehled o celém procesu těžby a zpracování kamene – od materiálů a surovin, přes procesy až po závěrečný prodej.

Zkroť finance

Naučíš se účtovat, zpracovávat daně, finanční přehledy a analyzovat konkurenci na trhu.

Nauč se marketing

Získáš znalosti z managementu, marketingu, psychologie a jednání s lidmi. Zvládneš efektivně komunikovat s kolegy, zákazníky i s dodavateli.

Jazyková výbava

Osvojíš si dva cizí jazyky – k angličtině můžeš přidat němčinu nebo ruštinu. Před obchodováním v zahraničí tě tak nic nezastaví.

Bezplatné kurzy

Pokud máš uměleckou duši, můžeš se zapojit do bezplatných kurzů večerní kresby nebo kurzů v našich ateliérech. 

Titul DiS.

V oborech zpracování kamene je diplomovaných specialistů málo. Titul ti může zajistit vyšší pozice s lepším platovým ohodnocením.

A co po škole?

Kde se uplatníš?

Uplatnění najdeš jako manažer v podnicích, které se specializují na těžbu a zpracování kamene – ať už na technickém, ekonomickém, administrativním nebo třeba marketingovém oddělení.

Můžeš také založit vlastní firmu a být svým pánem.

Image
Image
Image
Image
Image
Přečti si zkušenosti těch nejpovolanějších

Co o nás říkají absolventi?

Image

Martin Čepl

Student 3. ročníku VOŠ oboru Řízení výroby zpracování kamene, absolvent oboru Truhlářství
Během studia truhlářství jsem se začal věnovat hlavně strojnímu obrábění dřeva na CNC stroji. Škola mi dala dobrý základ, který jsem si po maturitě rozšířil na brigádě ve firmě INTEX, která se zabývá výrobou nábytku ze dřeva, kovu a jiných materiálů. Teď vedu ve škole kroužek, na kterém své zkušenosti předávám dalším žákům, a zároveň si rozšiřuji vzdělání studiem na vyšší odborné škole.
Image

Milan Mixa

Absolvent oboru Kamenosochařství, řemeslník OSVČ

Obrovská škála možností na této škole mi výrazně pomohla najit obor, kterým se vydat. Vyzkoušel jsem si 3 obory, ale sochařina mě nadchla nejvíce. Díky maturitě v tomto oboru jsem si mohl založit řemeslnou živnost, která mě doufám bude živit po celý život. Jsem si jistý, že práce s kamenem jen tak neskončí. Krásná a velice trvanlivá věc, ten kámen.

Image

Kryštof Karen

Absolvent oboru Kamenosochařství, podnikatel

Po studiu jsem se dostal ke spolupráci na zakázkách, jako například restaurování Vily Tugendhat v Brně. Později jsem se sochařem Ivanem Hamáčkem spolupracoval na replice sousoší sv. Vincence na Karlův most. Od roku 2018 provozuji svou firmu na pískování a povrchovou úpravu materiálů. Nyní pracuji na otevření vlastního kamenictví se zaměřením jak na klasickou kamenickou výrobu, tak i na kamenosochařinu a restaurování. Do budoucna bych rád vybíral nové spolupracovníky právě mezi absolventy Akademie, která jejich studentům zajišťuje výborné zázemí a kvalitní profesory.

Image

Zuzana Prášková

Absolventka oborů Uměleckořemeslné zpracování skla a VOŠ - Řízení sklářské a keramické výroby
Sklo mě vždy fascinovalo, takže má volba školy byla víceméně jasná. Ale až tady jsem zjistila, jak opravdu zajímavý a mimořádný materiál sklo je, a překvapilo mě, kolik možností mám při jeho zkrášlování a zušlechťování. Nestačila mi pouze malba skla, ale bavilo mě si postupně vyzkoušet i další techniky zušlechťování, jako je třeba broušení a pískování skla nebo vitráž. Škola je výjimečná v tom, že díky nepřeberné nabídce dalších oborů je zde i možnost kombinace s jinými materiály, jako je například kámen či dřevo, ale i jiné. Na škole jsem také vystudovala VOŠ v oboru Řízení sklářské a keramické výroby, což prohloubilo mé vědomosti a zároveň tak i rozšířilo mé možnosti při hledání zaměstnání na trhu práce.

    Chceš být managerem?

    Zjisti, co pro to musíš udělat. 

    Kontaktuj nás