Galerie a obchod

Umělecká díla našich studentů

Galerie a glyptotéka

S narůstajícím množstvím studentů a jejich výtvarných prací se ukázalo, že škola potřebuje prostory, kde se dají vhodným a efektním způsobem díla žáků i jejich pedagogů – výtvarníků trvale prezentovat.Proto byl vybrán prostor pod spojovací chodbou, kde byla v květnu 2007 vybudována školní galerie.

Galerie byla slavnostně otevřena u příležitosti 40. výročí sklářského školství ve Světlé nad Sázavou a od té doby slouží ke spokojenosti všech. Další velké akce, která v jejích prostorách proběhly, byly čtvrtý a pátý ročník výstavy Sklo, Kámen, Keramika v letech 2008 a 2010, a dále Bienále 2014 a 2016.

Jako doplněk školní galerie slouží podloubí pod částí školní jídelny, které bylo do podoby vhodné pro prezentaci studentských prací upraveno v roce 2010. Také zde je možno shlédnout různé výtvarné a řemeslné práce našich žáků.

V rámci oslav 50. výročí školy v září 2016 byla otevřena další galerie – opět pod spojovací chodbou, tentokrát v části u hlavního vjezdu do areálu školy. Škola tak získala kapacitně adekvátní výstavní prostory.

Při příležitosti Bienále 2018 byla slavnostně otevřena glyptotéka – sbírka sádrových odlitků, která představuje významné sochařské práce od neolitu až po dvacáté století. Školní sbírka bude fungovat jako cenná zásobárna studijních modelů, zároveň ale najde též uplatnění při výuce dějin umění.

Školní obchod

Naše školní prodejna se nachází v přízemí budovy domova mládeže, která je snadno přístupná všem studentům i širší veřejnosti. Nabízíme široký sortiment kvalitních výrobků, které jsou produkovány našimi šikovnými studenty v rámci odborného výcviku a praktické výuky. Všechny naše produkty jsou vyráběny s důrazem na preciznost, originalitu a kvalitu použitých materiálů.

V naší prodejně naleznete různorodou škálu výrobků, mezi které patří například ručně vyráběné dekorativní předměty, šperky, keramika, bytové doplňky a mnoho dalšího. Každý výrobek je originální a nese v sobě kus uměleckého ducha našich studentů.

Velkou výhodou nákupu v naší prodejně jsou velmi příznivé ceny, které jsou výrazně nižší než u podobných výrobků v běžných obchodech. Tím podporujete nejen naše studenty a jejich práci, ale také si můžete dovolit pořídit krásné a kvalitní věci za ceny, které jsou dostupné každému.

O chod prodejny se stará naše milá a ochotná paní Lenka Kratochvílová, která vám ráda poradí s výběrem a poskytne veškeré potřebné informace o našich produktech. Pokud byste měli zájem o bližší informace ohledně možností nákupu nebo byste si rádi prohlédli aktuální nabídku našich výrobků, neváhejte kontaktovat paní Kratochvílovou.

Těšíme se na vaši návštěvu v naší prodejně a věříme, že si u nás vyberete něco krásného, co vám bude dělat radost a zároveň podpoří naše šikovné studenty.