Maturitní obory

Umělecké a řemeslné obory

Obory, které tě budou bavit

Vyber si obor


Broušení skla

Featured image for “Broušení skla”
Láká tě práce se sklem a líbí se ti broušené skleněné výrobky? Chceš se naučit vytvářet jedinečné kousky a pokračovat v české tradici? Na tomhle oboru se můžeš realizovat.

Hutní tvarování skla

Featured image for “Hutní tvarování skla”
Láká tě práce se sklem a chceš být u zrodu skleněných výrobků? Chceš umět sklo tvarovat pomocí sklářské píšťaly? Studuj Hutní tvarování skla!

Kamenosochařství

Featured image for “Kamenosochařství”
Baví tě tvořit a láká tě práce s kamenem? Chceš umět zhmotnit své vize a vytvářet sochy, které budou zdobit veřejný prostor? Staň se Kamenosochařem!

Keramika

Featured image for “Keramika”
Baví tě modelování a práce s keramickou hlínou? Možná už jsi vyzkoušel/a práci s hrnčířským kruhem a víš, že se tomu chceš věnovat? Tenhle obor ti to umožní.

Kovářství a zámečnictví

Featured image for “Kovářství a zámečnictví”
Láká tě práce u kovářské výhně? Chceš umět dávat kovům tvar a vytvářet předměty pro každodenní použití i umělecká díla? Na tomhle oboru se to naučíš.

Malba skla

Featured image for “Malba skla”
Baví tě malování, barvy a láká tě práce se sklem? Chceš umět zdobit vázy, bižuterii a další skleněné výrobky? Propoj to všechno dohromady a staň se Malířem skla!

Truhlářství

Featured image for “Truhlářství”
Líbí se ti vůně dřeva a chceš vytvářet produkty s trvalou hodnotou? Chceš umět dřevo tvarovat a zdobit a už teď máš v hlavě spoustu nápadů? Studuj Truhlářství!

Umělecké vitráže

Featured image for “Umělecké vitráže”
Jsi kreativní a láká tě práce se sklem? Chceš umět vyrobit barevné vitráže, Tiffanyho lampy nebo jedinečné šperky? Tenhle obor ti k tomu dá prostor.