Škola, kde je všechno možné

Ať už chceš tvořit umělecká díla, pomáhat lidem nebo svými nápady měnit svět, na Akademii Světlá ti poskytneme prostor pro realizaci.
Realizuj se u nás

Škola, kde je všechno možné

Ať už chceš tvořit umělecká díla, pomáhat lidem nebo svými nápady měnit svět, na Akademii Světlá ti poskytneme prostor pro realizaci.
Využij svůj talent

Jasné argumenty

Proč si vybrat naši školu

Ukaž co v tobě je

Chceš ukázat světu svůj talent? Ať už jsi expert na matiku či přírodopis, tvorbu ze skla nebo třeba ze dřeva, můžeš se zúčastnit nejrůznějších soutěží a výstav a ukázat, co v tobě je.

Tvoř bez omezení

Pro všechny obory máme dobré zázemí a vybavení – interaktivní tabule, vlastní huť i mobilní sklářskou pec. Ke svému studiu budeš mít vše, co je potřeba a své nápady můžeš realizovat.

Dělej co tě baví

Nemusíš se bát, že si zvolíš špatný obor a pak se budeš několik let trápit. Pokud zjistíš, že ti tvůj obor nevyhovuje, můžeš ho v rámci školy změnit.

Aby se tvé plány staly skutečností

Tvůrčí prostor pro každého

Akademie Světlá je školou, která žákům poskytuje prostor být kreativní a realizovat se. Jsme tu pro každého, kdo se nebojí myslet mimo zažitá přesvědčení a vystoupit z davu – bez ohledu na to, jestli se chce připravit ke studiu na vysoké nebo se věnovat řemeslu a tvořit převážně rukama. Každý žák na škole může zažít úspěch v tom, co ho baví a naplňuje – na škole k tomu dostane dostatek příležitostí.

Ať se rozhodneš studovat gymnázium, sociální činnost, výtvarný nebo řemeslný obor, na Akademii získáš neomezeně možností, jak být kreativní. Namaluj obraz, vypal keramiku, nauč se kovat – to vše pod vedením zkušených umělců a řemeslníků.

Přijď se podívat
Image

Názory těch nejpovolanějších

Co o nás říkají absolventi?

Image

MgA. Karel Jankovský

Designer, Absolvent oboru Výtvarné zpracování skla
Během studia na Akademii jsem se naučil, jak přistupovat k navrhování, respektovat materiály, technologie a v neposlední řadě mě škola připravila na VŠ, a to především díky hodinám kresby a modelování, na které škola klade velký důraz, stejně tak jako na praktickou výuku.
Image

Lukáš Burda

student VŠ, Absolvent oboru Sociální práce
"Akademie Světlá mě skvěle připravila pro práci v sociální sféře. Aktuálně se tak mohu uplatňovat a podílet na rozvoji Centra Seňorina, z. s., které pomáhá v péči o seniory s Alzheimerem či jiným typem demence. Získané informace se mi také skvěle hodí při studiu na VŠ."
Image

Michaela Svobodová

Floristka, Absolventka oboru Aranžér
"Studium oboru Aranžér mě přiblížil k mému snu, stát se floristkou. Tomuto povolání se věnuji od ukončení studia. V prodejním prostoru uplatňuji i mé znalosti z aranžování výkladních a výstavních ploch."
Image

Kryštof Karen

Podnikatel, Absolvent oboru Uměleckořemeslné zpracování kamene a keramiky
"Po studiu jsem se dostal ke spolupráci na zakázkách, jako například restaurování Vily Tugendhat v Brně či na replice sousoší sv. Vincence na Karlův most. Do budoucna bych rád vybíral nové spolupracovníky právě mezi absolventy světelské Akademie, která jejich studentům zajišťuje výborné zázemí a kvalitní profesory."
Image

Jiří Trojan

Absolvent oboru Umělecký keramik
"V průběhu studia jsem získal zkušenosti s vedením kroužků pro děti a poté i kurzu pro dospělé. Nyní se připravuji na pracovní pozici lektora keramických kroužků ve Středisku volného času v Humpolci. Těší mě, že mohu zůstat u řemesla a věnovat se i nadále své autorské tvorbě."
Image

Kristýna Čupitová

Zlatnice, Absolventka oboru Zlatník a klenotník
"Měla jsem možnost studovat podle individuálního plánu, poznala jsem inspirativní lidi a dostalo se mi podpory ze strany vedení školy a skvělé paní mistrové. Když se ohlédnu na všechna dosavadní studijní léta, tak toto byla jediná škola, která mě opravdu bavila a sytila."
Image

Mgr. Bc. Markéta Krajíčková

Terapeutka, Absolventka Gymnázia
"Díky všeobecným znalostem, které jsem během těch čtyř let měla možnost načerpat, jsem zvládla přijímací zkoušky na vysoké školy, které jsem si vybrala, a později se tak mohla věnovat práci, která mě naplňuje. Gympl byl pro mě startem do celého mého života, jaký teď žiju."
Přečti si další názory

Naši klíčoví partneři

Na koho se můžeme spolehnout?

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

    Staň se tvůrcem vlastní budoucnosti!

    Přesvědč se, že u nás je všechno možné.

    Proč si vybrat naši školu?