Publikováno:

28.05.2009 10:15
Poslední úprava:

před 15 lety

Ve školním roce 2008/09 se Gymnázium Světlá nad Sázavou velice úspěšně prezentovalo i v oblasti sportu. Zúčastnilo se všech sportovních závodů pořádané Asociací školních sportovních klubů. Studenti Gymnázia se také zúčastnili některých prestižních celorepublikových závodů.

První sportovní zkouškou školního roku bylo okresní kolo atletického poháru CORNY, které každoročně pořádá a garantuje naše škola. Velkého úspěchu dosáhlo především družstvo dívek, které obsadilo v těžké konkurenci 2. místo. Velký podíl na úspěchu měly zejména studentky Michaela Poláková (1.místo – běh 60m, 1.místo – skok daleký), Linda Vrátná (1. místo – skok vysoký, 3. místo – skok daleký) a Anna Chladová (3. místo – běh 200m). Chlapci se opět po roce zúčastnili prestižní Středoškolské futsalové ligy. Po zaslouženém postupu do druhého kola jim vystavil stopku jeden z favoritů soutěže. Chlapci a dívky se zúčastnili okresních kol v basketbalu, volejbalu, florbalu, kopané a stolním tenise. I přes dobré výkony se však nepodařilo studentům získat 1. místo a zajistit si tak postup do krajského kola. Velké drama se odehrálo v okresním kole v šachu, který nakonec naši studenti vyhráli a postoupili do krajského kola. Nejlepším hráčem byl Martin Štukheil. Studenti se také zúčastnili dvou prestižních celorepublikových závodů. V březnu reprezentovali Gymnázium tři vybraní studenti na lyžařských závodech v obřím slalomu ve Velkém Meziříčí. Adam Voplakal zde obsadil krásné 3. místo. V dubnu se studenti zúčastnili Mistrovství ČR o nejzdatnější mládež v Čelákovicích. I zde předváděli skvělé výkony a úspěšně reprezentovali světelské Gymnázium. Zejména Markéta Výborná, která vyhrála běh na 1500m. Mezi nejpilnější sportovní reprezentanty Gymnázia Světlá nad Sázavou, kteří se zúčastnili téměř všech závodů jsou Markéta Výborná a Přemysl Domkář.