Hana Ptáčníková běžela finále na dorosteneckém mistrovství republiky

Publikováno:

07.03.2011 08:06
Poslední úprava:

před 13 lety

Šestnáctiletá studentka 2. ročníku gymnázia ve Světlé nad Sázavou Hana Ptáčníková z tréninkové skupiny světelského trenéra Jozefa Foťka startovala v posledním únorovém víkendu, v dresu Hvězdy SKP Pardubice na Halovém mistrovství České republiky v atletice dorostu, které se konalo v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce.

Ve své nejlepší disciplíně běhu na 60 m skončila v nejsilnějším prvním rozběhu na 3. místě s časem 8.06 s a postoupila do osmičlenného finále, ve kterém sice ze svého času z rozběhu ubrala ještě dvě setiny sekundy, ale to stačilo jen na 7. místo. Ovšem již samotná účast ve finále dorosteneckého mistrovství republiky byla pro loňskou žákyni s osobním rekordem 7.86 opravdovým úspěchem. Mistryní republiky se stala Martina Černochová ze Zlína, která šedesátku běžela za 7.55 s. Na dorosteneckém šampionátu startovala Hana ještě v běhu na 200 m. V rozběhu skončila na 4. místě v čase 26.58 s a dále nepostoupila. Třetí disciplínou byla pro mladou atletku štafeta na 4 × 200 m a kvarteto Hvězdy SKP Pardubice ve složení A. Kubištová, E. Kubištová, H. Ptáčníková a L. Mikulová vyhrálo s časem 1:49.63 min. finále B a skončilo tak na mistrovství republiky na pěkném 4. místě.

text a foto: Jiří Víšek