ETNETERA – workshop s exkurzí

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
07.03.2023 11:53
Poslední úprava:
 
před rokem

V rámci nezávislého vzdělávacího programu MŮŽEŠ PODNIKAT se podařilo zajistit pro žáky třídy 1. P oboru podnikání účast na workshopu „Ptej se mě na podnikání“, spojeném s exkurzí do firmy ETNETERA CORE a. s., a to na den 1. 3. 2023. Firma ETNETERA se zabývá vývojem webových a mobilních aplikací na míru.

Po velmi milém přijetí zástupkyní firmy paní Ritou Gabrielovou a občerstvení v domácím prostředí firmy se ujaly slova manažerka rozvoje programu Můžeš podnikat Mgr. Jana Králová a ředitelka programu Mgr. Tereza Moravcová. Poté došlo k představení významného čestného hosta workshopu Ing. Lenky Hlavaté, MBA, výkonné ředitelky české poradenské firmy skupiny HPCG a zakladatelky ocenění Český Goodwill. Toto ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, je založené na nominacích veřejnosti. Žáci se dozvěděli, že se toto ocenění nedá koupit, že si je firma musí zasloužit, odpracovat, že rozhoduje hlavně dlouhodobý férový a odpovědný přístup k podnikání, čímž si firma získává dobrou pověst u svých obchodních partnerů a zákazníků. Právě pomoc paní Hlavaté firmám s jejich rozvojem je jejím posláním. Ke každému člověku přistupuje s respektem a úctou. Podnikání jí přináší svobodu, žije si svůj život, ale říká, že úspěch je vykoupený řadou nezdarů. Prozradila žákům, že řídit firmu je jako řídit auto (sama je milovníkem rychlých aut), hlavní je vědět, co chci, kam směřovat, pevně, ale ne křečovitě držet řízení a dívat se co nejdál před sebe (2 až 3 zatáčky). Na řadu přišly i dotazy žáků přímo na tělo, které podnikatelka s humorem a s přehledem zodpověděla. Na dotaz žáků, kam investovat peníze, uvedla, že nejlepší investice je do poznání a do zážitků.

Po představení firmy ETNETERA, která je přátelskou a svobodnou firmou, si žáci s chutí vyzkoušeli formou hry projektovou práci na téma „Výroba papírových letadel“ pod vedením firemních řečníků Zuzky a Ondry. Dle jejich pokynů se rozdělili do týmů se stejným počtem členů. Úkolem každého týmu bylo vymyslet název svého týmu a logo. Poté měli ve výrobě vlaštovek zrealizovat tři výrobní cykly po 10 minutách. Cyklus měl čtyři fáze: plánování výroby (odhad počtu vyrobených letadel), výroba letadel, přezkoumání (prezentace vyrobených letadel), retrospektiva (vylepšení výrobního procesu). Po celou dobu trvání iterace měly týmy k dispozici „pana Továrníka“ Ondru, který jim zodpovídal dotazy a spolu s „paní Továrnicí“ Zuzkou vyhodnocovali jejich snažení. Vyhrál tým, který v součtu za všechny tři výrobní cykly vyrobil nejvíce letadel schopných letu na vzdálenost minimálně 3 metry. Žáci získali velice dobrou zkušenost jednak v odhadu svých schopností a také v umění uznat porážku a poučit se z chyb, které byly zdrojem jejich neúspěchu.

V závěru exkurze nahlédli žáci pod pokličku obchodu a marketingu pod vedením profesionálního odborníka Lukáše Kmínka, který se ve své poutavé prezentaci zaměřil na cesty k úspěšnému prodeji. Upozornil žáky na to, že pro firmu je schopnost prodat klíčová, že strach ze ztráty je 2krát silnější než radost ze zisku. Odpoledne nám rychle uteklo. Naši žáci byli velice zvídaví, proto byli požádáni manažerkou programu o natáčený rozhovor, ve kterém odpovídali na dvě otázky: čím byl pro ně workshop přínosem a co v současné době řeší. Všichni byli také firmou odměněni. Každý z nich obdržel patnáctou ročenku humoru ETN PLESK a knížku Tichého světa – chráněného pracoviště „Odposlechnuto v Praze 2“, jejímž je ETNETERA hlavním partnerem.

Foto Marcela Zajíčková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace